Zmiana godzin przyjmowania wniosków w GOPS od 1 sierpnia br.

Zmiana godzin przyjmowania wniosków w GOPS od 1 sierpnia br.

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie informuje, że od 1 sierpnia br. (środa) można składać w wersji papierowej (tradycyjnej) oraz elektronicznie wnioski na nowy okres zasiłkowy na:
Świadczenie Wychowawcze (tzw. 500+)
Dobry Start (tzw. 300+)
Zasiłek rodzinny z dodatkami
Fundusz Alimentacyjny

 

Wnioski można składać w dni robocze od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-17.30 w piwnicach Urzędu Gminy Tarnów (wejście od parkingu).

 

Jednocześnie informujemy, że cały czas można składać wnioski elektronicznie poprzez portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną, co pozwoli zaoszczędzić Państwu czas i wizytę w urzędzie. (lista banków przez które można składać wnioski)

 

Więcej informacji o poszczególnych świadczeniach  w zakładce „Pomoc społeczna” lub pod nr tel:
300+ – 14 688 01 59
500+ – 14 688 01 57
zasiłek rodzinny z dodatkami/fundusz alimentacyjny – 14 688 01 55

 

Jednocześnie informujemy, iż tut. GOPS rozpoczął realizację świadczeń 300+ i pierwsze wypłaty są już na kontach wnioskodawców. Obecnie na koniec lipca została wypłacona kwota 251 tyś 400 zł z tytułu świadczenia Dobry Start, co przekłada się na wsparcie dla 838 uczniów z terenu naszej gminy. Reszta wniosków będzie realizowana sukcesywnie.